1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER

Certifierade och diplomerade WT-domare, retriever

Listan som PDF >> (inklusive postadresser och domarnas behörighet)

 

SSRK-auktoriserade domare, certifierade att döma Working Test Retriever

 

Carina Asp, EKSJÖ, 070-5229246, lillhuldas@gmail.com
Leif Asp, EKSJÖ, 070-3720827, lillhuldas@gmail.com
Per-Olof Björk, FLISBY, 0380-810 31, 070-5730203, pelle.bjork@netatonce.net
Bo Ferm, BROMÖLLA, 0456-288 38, 070-5203712, bosse.ferm@swipnet.se
Ingela Funck, LIDINGÖ, 08-767 17 26, 070-7564346, ingelafunck@gmail.com
Bertil Furberg, SKELLEFTEÅ, 0910-359 64, 070-5246581, bertil.furberg@gmail.com
Bengt Gustafsson, DEJE, 070-6406663, begusacca@gmail.com
Leif Gustafsson, ÖSTRA RYD, 0722-366201, bubbetorparn@hotmail.com
Willy Gustafsson, SOLLEBRUNN, 0322-470 76, 070-6326037, willy.gustafsson@gmail.com
Ulf Göransson, SALA, 072-536 96 00, ulf.goranzon@telia.com
Anders Hallgren, NJURUNDA, 070-6630636, 30636@telia.com
Jenny Hamring, RÖ, 070-7453591, jenny@jakthundstranaren.se
Reine Hansson, VALBO, 070-7587775, reine@conovers.nu
Liselotte Hermansson, ÖREBRO, 070-6278122, liselotte.m.hermansson@gmail.se
Andreas Josefsson, NYBRO, 070-3822191, andreas.vega@outlook.com
Åke Liedgren, BROMMA, 08-2877 31, 073-2418263, 598200@gmail.com, ake.liedgren@tieto.com
Sven Ludvigsson, TREKANTEN, 070-2150904, sven@happybirdhunters.se
Tommy Lundin, SKÖVDE, 070-6544684, tommylundin@outlook.com
Sune Nilsson, HALLSTAHAMMAR, 0220-252 20, 070-6110345, sune.ni@telia.com
Per-Anders Norling, HÖÖR, 0761-619417, norling.pa@gmail.com
Anita Norrblom, ENKÖPING, 0171-810 90, 070-5923109, anita@norrblom.se
Mats Närling, KUNGSÖR, 0227-20275, 076-1090113, mats.narling@telia.com
Kicki Pilenås, VÄSTRA ÄMTEVIK, 0565-50563, 070-3700565, toottsan@hotmail.com
Bitte Sjöblom, VADSTENA, 0708-363532, bittesjoblom@gmail.com
Janne Stihl, DEGEBERGA, 0451-610 36, 070-5612317, janne.stihl@telia.com
Sören Swärdh, VETLANDA, 070-6515959, soren.swardh@hotmail.com
Karin Thunander, MALMKÖPING, 0157-440 77, 070-576 00 76, karin.thunander@telia.com
Ola Thunberg, TYRESÖ, 073-5666018, othunberg@gmail.com
Roger Westerman, MALMKÖPING, 016-72 041, 073-987 98 15, roger.westerman@passagen.se
Åza Vikström, STUREFORS, 070-522 56 88, aza.vikstrom@telia.com

 

 

SSRK-diplomerade domare för Working Test Retriever

Annalena Andersson, ÄLMHULT, 070-7565946, scillamanilla@hotmail.com
Pierre Andrén, KARLSHAMN, 070-6101519, pierreandren@ymail.com
Mirjam Axner, NYMÖLLA, 073-3568912, mirjam@carmals.se
Tina Engström, ÅKERSBERGA, 070-9460309, tinaflatcoat@hotmail.com
Cristian Espinoza, ÅSENHÖGA, 076-7645632, cristian.e77@hotmail.com
Ralf Falkeland, TÄBY, 070-7666733, ralf.falkeland@gmail.com
Annika Hecktor, VEBERÖD, 0708-793380, annika.hecktor@me.com
Peter Hilding, ÖSTRA FRÖLUNDA, 070-3459986, peterstemporara@gmail.co
Kurt Idulv, STRÄNGNÄS, 070-3459254, idulv@hotmail.com
Maria Jogeland, BRÄMHULT, 0709-351452, mjogeland@swipnet.se
Inger Johansson, BÅLSTA, 070-5175716, inger.wij@gmail.com
Daniel Källberg, KUNGSÖR, 072-215 8540 danne-light@hotmail.com
Mats Lindmark, TYRESÖ, 070-269 1710, rsc@telia.com
Helena Lundin, SKÖVDE, 073-2200055, kennelgraves@outlook.com
Birthe Löfqvist, VALLÅKRA, 070-7502751, birthe.lof@gmail.com
Anette Lövgren, ÖSTERVALL, 0730-302 765, anette.lovgren@hotmail.com
Mariusz Narozny, HOLM, 070-2271710, narozny@telia.com
Berth Nilsson, BOLLEBYGD, 0705-309 336, berth.n@bredband.net
Eddie Nilsson, HALMSTAD, 070-5251691, eddie.nilsson@sydved.se
Hans Olofsson, TAVELSÅS, 073-4382426, hans.olofsson@live.com
Håkan Persson, VEBERÖD, 070-3975722, Hpersson@msn.com
Anna-Lena Wendt, MÖLNDAL, 070-9606315, svartalwen68@gmail.com
Hans Westblad, LEKSAND, 070-526 3105, hans@actualis.se