1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER

 

2019 års preliminära provprogram, B-prov

Observera att uppgifterna är preliminära och kan komma att ändras och fler prov kan tillkomma. På SSRK Prov >> hittar du alltid de akturélla uppgifterna.

Prov blir ordinarie och öppna för anmälan först då de är synliga i SSRK Prov.

 

6 april Ökl, Södra, Blekinge Domare: Janne Stihl
7 april Nkl, Södra, Blekinge Domare: Pa Norling
22 april Nkl, Ökl, Östra, Stockholm
27 april Ökl, Östergötland, Gusum Domare: Ingela Funck
27-28 april Nkl, Ökl, Östra, Vingåker
27-28 april Nkl, Ökl, Småland, Eksjö

 

1 maj Nkl, Småland
4 maj Nkl, Östergötland, Söderköping Domare: Willy Gustafsson
4-5 maj Nkl, Västra, Hökensås Domare: Tommy Lundin
5 maj Ökl, Västra, Vänersborg Domare: Lotti Hermansson
5 maj Nkl, Goldenklubben, Upplands Väsby
5 maj Ökl, Södra, Vittsjö Domare: Andreas Josefsson
5 maj Ökl, Östra, Uppsala Vår
5 maj Nkl, Östra, Grillby
8 maj Nkl, Östra, Dalarö
9 maj Ekl, Östra, Herräng
10 maj Nkl, Västra, Vänern
11 maj Ekl, Östra, Österåker
11 maj Nkl, Småland
12 maj Nkl, Ökl, Södra, Skåne NV Domare: Carina Asp Funktionärsprov
11-12 maj Nkl, Ökl, Gotland Domare: Liselotte Hermensson
11-12 maj Ekl, Västra, Halmstad Dubbelprov
12 maj Ökl, Östra, Norrtälje
12 maj Nkl, Östra, Sigtuna
18 maj Ekl, Värmland
25 maj Nkl, Värmland
30 maj Ökl, Dalarna, Avesta

 

20-21 juli Nkl, Ökl Ekl, Västernorrland, Ullånger Dubbelprov Ekl
20-21 juli Nkl, Ökl, Ekl, Goldenklubben, Hjo Enbart Golden
27-28 juli Nkl, Ökl, Östra, Öja
27-28 juli Ökl, Ekl, Dalarna, Våmhus

 

3-4 aug Ekl, Östra RM B Kvalificering och final
3-4 aug Nkl, Ökl, Ekl, Västra, Mölltorp Domare: Tommy Lundin, Mats Närling, Lottie Hermansson Dubbelprov, Funktionäsprov
3-4 aug Nkl, Ökl, Dalarna, Kuså
10-11 aug Ekl, Östergötland, Norrköping Domare: Leif Gustafsson, Dubbelprov
10-11 aug Nkl, Ökl, Ekl, Norrbotten, Luleå Domare: Mats Närling, Dubbelprov
17 aug Ökl, Södra, Bräkne Hoby
17-18 aug Nkl, Ökl, Ekl, Jämtland/Härjedalen, Lit-Handog Domare: Bertil Furberg, Henry Carlsson, Sune Nilsson Dubbelprov alla klasser
17-18 aug Nkl, Ekl, Värmland, Mellersta Värmland
24 aug Nkl, Ökl, Värmland, Västra Värmland
24-25 aug Nkl, Ökl, Ekl, Norrbotten, Kiruna Domare: Reine Hansson Dubbelprov
24-25 aug Nkl, Ökl, Ekl, Gävleborg, Järvsö
24-25 aug Nkl, Ökl, Dalarna, Krabbsjön
25 aug Ökl, Östergötland, Boxholm Domare: Karin Thunander
31 aug Nkl, Småland, Stävlö

 

31 aug-1 sep Nkl, Ökl, Ekl, Norrbotten, Piteå Domare: Lotti Hermansson
31 aug-1 sep Nkl, Ökl, Ekl, Västernorrland, Sundsvall Dubbelprov alla klasser
31 aug-1 sep Nkl, Ökl, Södra, Skåne NV Domare: Bitte Sjöblom
31 aug-1 sep Nkl, Ekl, Dalarna, Garpenberg
7 sep Ökl, Småland Kan bli annan klass
7-8 sep Nkl, Ökl, Östra, Enköping
7-8 sep Ökl, Ekl, Norrbotten, Gällivare Dubbelprov
7-8 sep Nkl, Ökl, Ekl, Gävleborg, Hofors
12-13 sep Nkl, Ökl, Östra, Vaxholm
13-15 sep Nkl, Ökl, Ekl, Gotland Domare: Alf Nordlund
14-15 sep Nkl, Ökl, Ekl, Norrbotten, Kalix Domare: Lasse Johnsson
14-15 sep Ökl, Värmland
14-15 sep Nkl, Ökl, Ekl, Västra, Borås
15 sep Ekl, Dalarna, Gagnef
21 sep Ökl, Östra, Stjärnhov
21-22 sep Nkl, Ökl, Östergötland, Askeby Domare: Andreas Josefsson, Liselotte Hermansson
28-29 sep Nkl, Ekl, Småland, Växjö
28-29 sep Nkl, Ökl, Västra, Hjo

 

5-6 okt Nkl, Ökl, Västra, Borås Domare: BG Landin
5-6 okt Nkl, Ökl, Curlyklubben, Humletorp Enbart Curly
19-20 okt Nkl, Ökl, Ekl, Västra, Halmstad