1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER

 

2018 års preliminära provprogram, B-prov

Observera att uppgifterna alltså är preliminära och kan komma att ändras.

Prov blir ordinarie och öppna för anmälan först då de är synliga i SSRK Prov.

 

Månad  Datum  Avdelning/Rasklubb Plats          Klasser Domare
April 7 Södra Blekinge/Stensnäs    Ökl   Karin Thunander
  8 Södra Skåne S  Nkl     Åza Vikström
  13 Västra Nödinge  Nkl     Anita Norrblom
  18 Västra Nol     Ekl Andreas Josefsson
  21 Östra Stockholm  Nkl Ökl   Roger Westerman, Åke Liedgren
  21 Småland Markaryd   Ökl    
  28 Östergötland Gusum   Ökl   Jenny Hamring
  28-29 Östra Vingåker  Nkl Ökl   Bengt Gustavsson
  28-29 Gotland Gotland  Nkl Ökl Ekl Andreas Josefsson
  28-29 Småland Eksjö  Nkl Ökl   Carina Asp
  29 Östra Grillby  Nkl     Anita Norrblom
Maj 5 Östra Uppsala Vår   Ökl   Karin Thunander
  6 Södra Hässleholm   Ökl   Pelle Björk
  6 Östra Österåker     Ekl Åke Liedgren
  6 Labradorklubben Östra Åkersberga   Ökl    
  5-6 Västra Halmstad  Nkl Ökl   Bengt Göran Landin
  5 el 6 Västra Sollebrunn     Ekl Lotti Hermansson
  10 Östra Herräng     Ekl Ola Thunberg
  10 Golden klubben Bogesund  Nkl      
  10 Södra Ljungby/Kjällshult     Ekl Per Anders Norling
  12 Östergötland Söderköping  Nkl      
  13 LRK Östergötland Söderköping  Nkl      
  12-13 Södra Helsingborg  Nkl Ökl   Carina Asp
  12-13 Östra Forssjö  Nkl Ökl   Lasse Johnsson
  12-13 Västra Skaraborg  Nkl Ökl   Tommy Lundin, Hans Petter Grongstad
  19-20 Gävleborg Axmar  Nkl Ökl   Alf Nordlund
  26 Dalarna Avesta   Ökl   Lars Hedman
  21 Västernorrland Ullånger  Nkl   Ekl  
Juli 22 Västernorrland Ullånger   Ökl Ekl  
  28 Södra Kristianstad  Nkl     Janne Stihl, Jenny Hamring
  28-29 Golden klubben Hjo (öppet endast för golden)  Nkl Ökl Ekl Roger Westerman, Anki Andersson
  28-29 Dalarna Våmhus  Nkl Ökl Ekl  
Aug 4 Småland Höglandet     Ekl Andreas Josefsson
  4 Östergötland Norrköping     Ekl Janne Stihl
  4 Östra Öja  Nkl Ökl   Kicki Pilåsen
  5 Östergötland Norrköping     Ekl Janne Stihl
  4-5 Gävleborg Alfta     Ekl Sune Nilsson, Lasse Hedman
  4-5 Norrbotten Kalix  Nkl Ökl Ekl Anita Norrblom
  4-5 Dalarna Kuså  Nkl Ökl   Åza Vikström, Karin Thunander
  4-5 Västra Borås  Nkl Ökl    
  5 Västra Bullaren     Ekl  
  10 Östra Södra Roslagen     Ekl Alf Nordlund, Pelle Forslund
  11-12 Västerbotten Skellefteå  Nkl Ökl Ekl  
  13 Norrbotten Luleå  Nkl Ökl Ekl  
  18 LRK Östergötland Boxholm  Nkl      
  18 Södra Blekinge/Bräkne Hoby   Ökl   Bo Ferm
  18 Labradorklubben Östra Rimbo  Nkl     Anders Hallgren
  18-19 Norrbotten Kiruna  Nkl Ökl Ekl  
  18-19 Jämtland/Härjedalen Lit-Handog  Nkl Ökl Ekl Bitte Sjöblom, Peter Nordin, Anders Gustavsson
  18-19 Värmland Mellersta Värmland     Ekl Mats Närling, Mikael Rönnbäck
  19 LRK Östergötland Boxholm   Ökl    
  25 Småland Västervik   Ökl   Anita Norrblom
  25 Södra Nordvästra Skåne  Nkl     Sören Swärdh
  25-26 Dalarna Krabbsjön  Nkl Ökl    
  26 Östergötland Boxholm   Ökl   Bitte Sjöblom
  26 Östra Värmdö  Nkl     Karin Thunander
Sep 1 Västernorrland Sundsvall  Nkl Ökl Ekl  
  1-2 Norrbotten Piteå  Nkl Ökl Ekl Anders Gustavsson
  1-2 Dalarna Garpenberg  Nkl   Ekl Mats Närling
  2 Västernorrland Sundsvall  Nkl Ökl Ekl  
  7-9 Gotland Gotland  Nkl Ökl Ekl Leif Gustafsson
  7-8 Västra Borås  Nkl Ökl Ekl  
  8 Östra Ärla   Ökl   Ola Thunberg
  8-9 Gävleborg Hofors  Nkl Ökl Ekl Reine Hansson
  8-9 Östra Enköping  Nkl     Andreas Josefsson
  15 Dalarna Gagnef     Ekl Sören Swärdh
    Västra Slöinge  Nkl Ökl Ekl  
  15-16 Östergötland Askeby  Nkl Ökl   Per Anders Norling, Sune Nilsson
  15-16 Värmland Arvika  Nkl Ökl   Kicki Pilåsen
  15-16 Småland Stävlö     Ekl Andreas Josefsson
  22 Östra Stjärnhov   Ökl   Anki Andersson
  22-23 Småland Växjö   Ökl   Bo Ferm
  23 Östra Vallentuna     Ekl Tobina Nyman
  29 Västerbotten Umeå   Ökl Ekl  
  30 Västerbotten Umeå   Ökl Ekl  
  29-30 Gävleborg Järvsö  Nkl Ökl Ekl Roger Westerman, Pelle Forslund, Henry Carlsson
  29-30 Västra Hjo  Nkl Ökl Ekl  
  29-30 Småland Växjö    Ökl    
Okt 6 Småland Älmhult  Nkl      
  6 Södra Ivösjön     Ekl Bitte Sjöblom
  20-21 Västra Halmstad  Nkl Ökl Ekl