1. SKIP_MENU
  2. SKIP_CONTENT
  3. SKIP_FOOTER

November

Plats: Inom avdelningen

Avdelning: Södra

Domare: Karl-Axel Larsson, Ingela Nilsson, Johan Nilsson, Arne Persson och Håkan Samevik.

Anlagsklass
G Swe Drent’s Anbellus, Drentsche Patrijhond, Ulla-Britt Johansson, Osby
G Kroppsmarkens Northern King, Labrador, Marika Torstensson, Löddeköpinge
G Robust Brown –gentleman Jack, Labrador, Anita Jeppsson, Höllviken
G Sångfågelns Ciboletta, Labrador, Lena Ström, Lund
EG Minnows Certitude, Labrador, Kerstin Granlund, Malmö

Öppen klass
1 Bluenosers Sail Suhaili, Tollare, Ruby Rydén, Skåne Tranås
1 Huntleys Eldige Ettra, Labrador, Monica Westerlin, Åstorp
1 Miss Mallorys Black In Black, Flat, Kicki Jönsson, Munka Ljungby
1 Katy, Springer Spaniel, Ritva Winblad, Olofström
3 Bökardalens Yantra, Labrador, Bodil Dahlgren, Våxtorp
0 Dream Max Flora, Golden, Jennie Andersson o Bodil Lindblad, Helsingborg

Oktober: 2012-10-13
Plats: Inom avdelningen

Avdelning: Södra

Domare: Ingela Nilsson

Öppen klass
1 Dream Max Flora, Golden, Jennie Andersson o Bodil Lindblad, Helsingborg


Oktober 2012

Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Johan André, Per Jönsson, Karl-Edvin Martinsson, Arne Persson och Håkan Samevik

Öppen klass
1 Keeza’s Lunde Kuutano, DK06760/2011, Lapsk Vallh Jenny o Magnus Hakanen, Randers, DK
1 Tjakke’s Louhti, S64178/2007, Lapsk Vallh. Jenny o Magnus Hakanen, Randers, DK
1 Fiin Alice Sebold, FIN24510/2007, Labrador, Päivi Loumanen, Pori, Finland
1 Ritou’s Inas Mocha, SE52012/2011, Labrador, Gullvi Gullander, Lyckeby
1 Kolbäckens Give It To Me, S58064/2009, Golden, Anna Sjöholm, Helsingborg
2 Continental’s Sandstorm Of Ian, S46079/2007, Belg. Vallh. Anna Rosén, Hässleholm
3 Lintorpet Alfa, SE37165/2011, Golden, Christer Tomasson, Mörrum
0 Huntley’s Daring Dottie, SE23018/2010, Labrador, Anna Häggkvist, Klippan
0 Robust Pima, S19114/2007, Labrador, Susanne Schiffer, Rydebäck


September 2012

Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Inger Cronholm Larsson, Liselotte Hagberg, Per H Jönsson, Karl-Axel Larsson, Karl-Edvin Martinsson,

Ingela Nilsson, Arne Persson och Håkan Samevik

Anlagsklass
1   Jaktyrans Kuling, S43739/2009, Labrador, Catina Persson, Staffanstorp

Öppen klass
1HP Susedalens Made In The Shade, SE16467/2011, Flat, Carina Ehn, Mörrum
1HP Ritou’s Inas Mocha, SE52012/2011, Labrador, Gullvi Gullander, Lyckeby
1   Skogsbygdens Ximon Nonstop, SE30625/2010, Västgötaspets, Birgitta Törnkvist, Nättraby
1   Coco Loco’s Dolce Vita, DK15572/2010, Labrador, Majken Walbom, Skävinge, Danmark
1   Coco Loco’s Dolce Vita, DK15572/2010, Labrador, Majken Walbom, Skävinge, Danmark
1   Ritou’s Inas Mocha, SE52012/2011, Labrador, Gullvi Gullander, Lyckeby
1   O’sofinas Twostep, SE12548/2011, Labrador, Sandra Dagsberg, Immeln,
1   Brown Hunt’s Ketchup, DK18053/2011, Labrador, Pernille Lillevang, Hedensted, Danmark
1   Brown Hunt’s Ketchup, DK18053/2011, Labrador, Pernille Lillevang, Hedensted, Danmark
1   Brown Hunt’s Ketchup, DK18053/2011, Labrador, Pernille Lillevang, Hedensted, Danmark
1   Katy, SE55223/2010, Eng. Springer Sp, Ritva Winblad, Olofström
1   Svinghammars Baccardi Razz, S41365/2008, Borderterrier, Monica Bengtsson, Ystad
1   Susedalens Made In The Shade, SE16467/2011, Flat, Carina Ehn, Mörrum
1   Jorstorparens Candy-Girl, S15860/2008, Eng. Spr. Sp. Britt-Marie och Berry Nilsson, Löddeköpinge
1   Curly Cottage Kidjo, S53193/2009, Curly. Arne Ellerman, Kongens Lyngby, Danmark
1   Sjösvängens Stans Värsta Plåster, S58737/2006, Copcker, Kerstin Lydeen, Trelleborg
1   Sjösvängens Stans Värsta Plåster, S58737/2006, Copcker, Kerstin Lydeen, Trelleborg
2   Sjösvängens Stans Värsta Plåster, S58737/2006, Copcker, Kerstin Lydeen, Trelleborg
2   Spring Fevers Lenmana, S28217/2008, Labador, Eva Holmer, Bjärred
3   Skogsbygdens Ximon Nonstop, SE30625/2010, Västgötaspets, Birgitta Törnkvist, Nättraby


Augusti 2012

Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Niclas Brännström, Per H Jönsson, Karl-Axel Larson, Karl-Edvin Martinsson och Håkan Samevik.

Anlagsklass
G   Lintorpets Alfa, SE37165/2011, Golden, Christer Thomasson, Mörrum
G   Susedalens Made In The Shade, SE16467/2011, Flat, Carina Ehn, Mörrum
G   Coco Loco’s Dolce Vita, DK15574/2010, Labrador, Majken Walbom, Skövinge DK
G   Ritou’s Inas Mocha, SE52012/2011, Laabrador, Gullvi Gullander, Lyckeby
EG Magriss Can You Feel It, S66780/2009, Curly, Marianne Hemberg, Helsingborg

Öppen klass
1  Sjösvängens Stans Värsta Plåster, S58737/2006, Cocker, Kerstin Lydeen, Trelleborg
1  Kolbäckens Give It To Me, S58064/2009, Golden, Ann Sjöholm, Helsingborg
1  Huntley’s Daring Dottie, SE23018/2010, Labrador, Anya Häggquist, Klippan
1  Susedalens Made In The Shade, SE16467/2011, Flat, Carina Ehn, Morrum
1  Coco Loco’s Dolce Vita, DK15574/2010, Labrador, Majken Walbom, Skövinge, DK


Juli 2012

Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Liselotte Hagberg, Per H Jönsson, Ingela Nilsson, Johan Nilsson, Håkan Samevik, Ingmar Tykesson och Arne Persson


Anlagsklass
G Silver Hunt’s Sine Cura, SE27094/2011, Weimaraner, Micael Larsson, Torshälla
G Airotkivs Freddy, S52748/2009, Labrador, Marie Olsson, Hjärnarp
G Airotkivs Hasse, SE17844/2011, Labrador, Cecilia Strandhagen, Kristianstad
EG Lorca’s Incredible Winger, S32371/2009, Labrador, Helen Kullander, Vinslöv

Öppen klass
1 Curly Cottage Kicki, S53192/2009, Curly, Lena Brinck, Århus, Danmark
1 Curly Cottage Loa, SE49251/2010, Curly, Janne Hjort, Viby, Danmark
1 Curly Cottage Loa, SE49251/2010, Curly, Janne Hjort, Viby, Danmark
1 Kolbäckens Give It To Me, S58064/2009, Golden, Anna Sjöholm, Helsingborg
1 Jorstorparens Candy-Girl, S15860/2008, Spr.span. Britt-Marie o Berry Nilsson, Löddeköpinge
2 Curly Cottage Loa, SE49251/2010, Curly, Janne Hjort, Viby, Danmark
2 Magriss Man In The Mirro, S66777/2009, Ingelise Koed, Hasselager, Danmark
0 Curly Cottage Kicki, S53192/2009, Curly, Lena Brinck, Århus, Danmark
0 Curly Cottage Kicki, S53192/2009, Curly, Lena Brinck, Århus, Danmark
0 Magriss Man In The Mirro, S66777/2009, Ingelise Koed, Hasselager, Danmark
0 Magriss Man In The Mirro, S66777/2009, Ingelise Koed, Hasselager, Danmark
0 Silver Hunt’s Ad Undas, SE27092/2011, Weimaraner, Terese Frick, Onsala
0 Radiant Star’s Affendionate Aimée SE16720/2011, Leonb. Ann Samsioe, Höllviken
0 Bluenosers Sail Suhaili, SE11343/2010, Tollare, Ruby Rydén, Skåne Tranås


Juni 2012
Plats: Ystad
Avdelning: Södra
Domare: Hans Follin, Per H Jönsson, Karl-Axel Larsson, Ingela Nilsson, Johan Nilsson och Arne Persson.

Anlagsklass
G Trewelyn Guns N’Roses, S40726/2005, Beagle, Liselotte Grant, Ystad
G Carro, Labrador, oreg. Magnus Andersson, Smygehamn
G Annie Get Your Gun, Labrador, oreg. Agneta och Mats Jönsson, Genarp
G Matteo, S45748/2006, Spinono, Erika Erlandsson, Tomelilla
G Roccy, oreg. Blandras, Per-Ola Kullberg, Rydsgård
G Robust Tango, S45002/2008, Labrador, Carin J Weibull, Skurup
G Diamonhill’s Wild At Heart, S41192/2008, Cocker, Anton Helgasson, Blentarp
G Springmist’s Merlin The Warlock, S29607/2008, Collie, Bodil Jonsson, Lund
G Skogslösa Samba, oreg. Labrador, Torsten Andersson, Ystad
G Grain Of Gold’s Joy Of Laughter, SE35567/2010, Golden, Ulf Karlsson, Glemmingebro
G Evallens Chocolate Pudding, S23950/2006, Aus. Kelpie, Mari Lindström, Rydsgård
G Robust Brown Kurant, SE43539/2011, Labrador, Henrik Carlsson, Svedala
G Tunwachtelns Enja, SE36238/2011, Wachtel, Ulla och Tommy Nilsson, Sjöbo
G Dunmålas Favorit, SE20519/2011, Västgötaspets, Christina Lantz, Sjöbo
G Endicott Shine Flash, SE32632/2011, Golden, Rolf Mårtensson, Ystad
G Ayarips Mooi Choise Van Ymmi, SE40459/2011, NL Kooikerh. Annika Kellgren, Ystad
G Robust Red Ruby, SE43541/2011, Labrador, Enoch Truedsson, Staffanstorp
G Tunnawachtelns Ella, SE36241/2001, Wachtel, Klas Jönsson, Skivarp
G Östarps Lisa, oreg., Blandras, Jan Mathisson, Blentarp
G Endicott Silver Shine, SE30397/2011, Golden, Lusse Larsson, Skurup
G Parsonalities Wormanizer, SE51593/2010, Parson Rassel, Anette Ahlgren, Staffanstorp
G Parsonalities His Master’s Voice, S56192/2008, Parson Rassel, Micael Andersson, Staffanstorp
EG Australian Mates Bestfriendanni, S62938/2008, Aus.Kelpie, Mari Lindström, Rydsgård
EG Beachrunner’s Perazzi, S46711/2008, Parson Rassel, Anja o Stefan Månström, Borrby
EG Dalagårdens Ida, S34045/2009, Labrador, Åsa Nilsson, Trelleborg

Öppen klass
1 Daisy, oreg. Blandras, Alf Nilsson, Löderup
2 Fanzy, oreg, blandras, Anders Larsson, Svedala
2 Billy The Kid, Labrador, oreg. Eva Persson Johansson, Skurup
2 Curly Cottage Kidjo, S53193/2009, Curly, Arne Ellerman, Kongens Lyngby, Danmark
2 Dream Max Flora, S15642/2008, Golden, J Andersson o B Lindblad, Helsingborg
3 Dream Max Flora, S15642/2008, Golden, J Andersson o B Lindblad, Helsingborg
0 Silas, Blandras, Arne Persson, Sjöbo
0 Miss Malory Black In Black, SE44477/2010, Flat, Kicki Jönsson, Munka Ljungby
0 Skyttens Ascari, SE24084/2010, Weimaraner, Pernilla Rosqvist, Påarp


Maj 2012
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Hans Follin, Liselotte Hagberg, Per H Jönsson, Karl-Axel Larsson, Ingela Nilsson, Johan Nilsson och Håkan Samevik.

Anlagsklass
G Radiant Star’s Affectionate Aimée, SE16720/2011, Leonberger, Ann Samsioe, Höllviken
G Silas, Blandras, Arne Persson, Sjöbo
EG Airotkivs Freddy, S52748/2009, Labrador, Marie Olsson, Hjärnarp

Öppen klass
1 Black Angus Fraxinus Exelcior, S34484/2009. Labrador, Andreas Magnusson, Höör
1 Ritou’s Malins Pepparkaka, SE12511/2011, Labrador, Stefan Nilsson, Mörrum
1 Ritou’s Malins Pepparkaka, SE12511/2011, Labrador, Stefan Nilsson, Mörrum
1 Ritou’s Malins Pepparkaka, SE12511/2011, Labrador, Stefan Nilsson, Mörrum
1 Ritou’s Malins Stjärngosse, SE12508/2011, Labrador, Rebecca Nilsson, Mörrum
1 Ritou’s Malins Stjärngosse, SE12508/2011, Labrador, Rebecca Nilsson, Mörrum
1 Ritou’s Malins Stjärngosse, SE12508/2011, Labrador, Rebecca Nilsson, Mörrum
1 Smart Fellow’s Chefs Best Punsch, SE31639/2010, Labrador, Gunilla Svensson, Fjälkinge
1 Smart Fellow’s Cure The Devil, SE31641/2010, Labrador, Ann-Marie Peterson, Kristianstad
2 Borngård Phuma, S32431/2006, Tervueren, Christine Kjellsson, Osby
2 Lab Treasure’s Keep Moving, S49722/2009, Labrador. Karin Lindoff, Staffanstorp
2 Lab Treasure’s Keep Moving, S49722/2009, Labrador. Karin Lindoff, Staffanstorp
0 Black Angus Fraxinus Exelcior, SE34484/2009, Labrador, Andreas Magnusson, Höör


April 2012
Plats: Inom avdelningen
Avdelning: Södra
Domare: Johan André, Annika Berntsson,Inger Cronholm Larsson, Hans Follin, Liselotte Hagberg, Karl-Axel Larsson, Karl-Edvin Martinsson och Ingela Nilsson.

Anlagsklass
G Dolce Cascada’s Cape Rock, SE67071/2010, Weimaraner, Adené Edsheim, Staffanstorp
G BlackAngus Fraxinus Exelcior, S34484/2009, Labrador, Lena Nygren, Höör
G Viltvattnets Fabolous Zita, SE17305/2011, Labrador, Susanne Petersen, Staffanstorp
G Enbacken My-black-Sweet, S52087/2008, Chihuahua, Jenni Åkesson, Limhamn
G Skallabackens Nerizza, S17605/2009, Pumi, Ann Hagström, Flyinge
G Digby Tollers Trouble Maker, SE10398/2011, Tollare, Matthias Wennerström, Höllviken
G Casa de Juno Ready to Party, SE55159/2011, Weimarander, Camilla Liljekow, Veberöd
G Roxy, SE46270/2011, Wachtelhund, Kristian Carlsson, Rödeby
G Silver Hunt’s Aqua Vitae, SE27090/2011, Kikki Ellström, Klågerup

Öppen klass
1 HP Spader Damens Quick Quaint Quail, S17896/2008, Flat. Lena Svensson, Lund
1 Smart Fellow’s Cure The Devil, SE31641/2010, Labrador, Ann-Marie Peterson, Kristianstad
1 Smart Fellow’s Chef’s Best Punsch, SE31639/2010, Labrador, Gunilla Svensson, Fjälkinge
1 Coco Loco’s Dragon Fly, SE60856/2010, Labrador, Iréne Svensson, Mörrum
1 Trisoblues Grimner, SE42172/2010, Golden, Gunnar Brorsson, Svängsta
1 Chateau d’Albin Elof, S36578/2007, Fransk bulldogg, Johanns o Nicklas West, Löddeköpinge
0 Leida’s Russells Diabolic Fame, SE12914/2011, Parson Russel, Malin Bouvin, Svedala
0 Continental’s Rebel by Maniac, S51589/2002, Belg. Vallhund, Peggy Allwood, Ballingslöv

Mars 2012
Plats: Inom avdelningen
Avdelning Södra
Domare: Liselotte Hagberg, Per H Jönsson, Karl-Axel Larsson, Ingela Nilsson, Arne Persson och Håkan Samevik.

Anlagsklass

G Coco Loco’s Dragon Fly, SE60856/2010, Labrador, Iréne Svensson, Mörrum
G Trisoblues Grimner, SE42172/2010, Golden, Gunnar Brorsson, Svängsta
G Huntleys Eldiga Ettra, SE25175/2011, Labrador, Monica Westerlin, Åstorp
G Borngårds Phuma, S32431/2006, Belg. Vallhund, Christine Kjellsson, Osby
G Bluenosers Sail Suhaili, SE11343/2010, Tollare, Ruby Rydén, Skånes Tranås
G Ritou’s Malins Stjärngosse, SE12508/2011, Labrador, Rebecca Nilsson, Mörrum
G Ritou’s Malins Pepparkaka, SE12511/2011, Labrador, Stefan Nilsson, Mörrum

Öppen klass
1 HP Trisoblues Grimner, SE42172/2010, Golden, Gunvor Brorsson, Svängsta
1 Figgefilurs Evigt Vackra Elvira, S30242/2009, Labrador, Sandra Dagsberg, Immeln
1 Coco Loco’s Dragon Fly, SE60856/2010, Labrador, Iréne Svensson, Mörrum
1 Coco Loco’s Dragon Fly, SE60856/2010, Labrador, Iréne Svensson, Mörrum
1 Trisoblues Grimner, SE42172/2010, Golden, Gunvor Brorsson, Svängsta
1 Smart Fellow’s Cure The Devil, SE31641/2010, Labrador, Ann-Maria Peterson, Kristianstad
1 Smart Fellow’s Chef’s Best Punsch, SE31639/2010, Labrador, Gunilla Svensson, Fjälkinge
0 Skepparkrokens Beyessie Of Ascot, S37510/2007, Rhod. Ridgeb. Helén Andersson, Helsingborg


Januari 2012
Plats: Inom avdelningen
Avdelning Södra
Domare: Ingela Nilsson, Johan Nilsson, Arne Persson och Håkan Samevik.

Anlagsklass

G Djungelkattens Mychoice From Zelda, SE62530/2010, Rhod.Ridgeb. Pia Janols, Nyhamnsläge

Öppen klass
1 Leida’s Russells Diabolic Fame, SE12914/2011, Parsson Russel Ter, Malin Bouvin, Svedala
0 Leida’s Russells Diabolic Fame, SE12914/2011, Parsson Russel Ter, Malin Bouvin, Svedala
0 Gawain’s Prime Time, REGV1519/2010, Border Collie, Maria Persson, Sjöbo






Resultaten är preliminära. Reservation för ev. skrivfel och liknande.

Viltspår Aktuellt

Nya rutiner för resultatrapportering av viltspårprov mot ssrk.se!

 

Läs om förändringen >>